Realitní kancelář, která nabízí nemovitosti
a pozemky v šumavské krajině

RYCHLÁ INFOLINKA 725 906 663

Vyhledat nemovitost

Zvolte si typ nemovitosti


 

 

Chaluš Ladislav - Šumavské reality - netkatalog.czRealitní kanceláře a nemovitosti - netkatalog.cz

 

Novinky

Daň z nabytí nemovitosti

Daň z nabytí nemovitosti

Nyní je na tahu senát a prezident

Sněmovna odsouhlasila zrušení daně z nabytí nemovitosti. Znamená to konec této absurdní, nelogické a nespravedlivé daně, která prodražuje náklady na pořízení vlastního bydlení o 4 %. Ministryně Schillerová chtěla zaměnit zrušení daně z nabytí nemovitosti za zrušení odpočtů. Místo jednorázové daňové zátěže ji chtěla rozložit v čase. Opozičním poslancům se podařilo prosadit, že budou zachovány odpočty úroků do výše 150 tis. Kč za rok. Jak zrušení daně, tak zachování úroků je podporou pořízení vlastnického bydlení, kterými se alespoň částečně uleví lidem, kteří si kupují vlastní nemovitost projeví na realitním trhu uvidíme.

Dál budeme danit zdaněné peníze

NOVELA OPATŘENÍ SENÁTU Č. 340/2013 SB. O DANI Z NABYTÍ NEMOVITÝCH VĚCÍ

NÁJEMNÍK PŘESTAL PLATIT NÁJEM A SLUŽBY, CO SNÍM?

Skončil nájem, nejčastěji z důvodu neplacení nájemného, a nájemce odmítá vyklidit byt.

Dluhy a převod družstevního podílu

Vzájemné dluhy mezi převodcem družstevního podílu a bytovým družstvem (BD) přechází podle § 736 odst. 2) zákona č. 90/2012 Sb. o obchodních korporacích (ZOK) na nabyvatele.

Václav Rubáš:

“Jednání a ochota pana Chaluše byla na výbornou. Poradil a pomohl a hlavně jednal na rovinu a férově. Od něj by si spoustu realitek a hlavně některých makleřů mohlo vzít příklad jak se jedná se zájemcem o nemovitost. Tímto mu děkujem” 28. září

I když nájemní smlouvu uzavírá jako nájemce jediná osoba, mohou v bytě bydlet i jiní lidé.

Kdo a za jakých podmínek může v nájemním bytě kromě nájemce pobývat a jaké povinnosti jsou s tím spojené? Jaký počet osob žijících v pronajímaném bytě je ještě únosný? A co když vám pronajímatel zakáže vodit si domů návštěvy?

Poděkování od klienta RD Velký Bor

V létě letošního roku jsem se rozhodl prodat rodinný
domek na vesnici. Protože nejsem typ,který by běhal po úřadech a vyřizoval všechny potřebné věci k prodeji, rozhodl jsem se pro realitní kancelář. Známý mi doporučil Šumavské reality, pan Ladislav Chaluš. Dal jsem na jeho radu a rozhodl jsem se správně. Za tři měsíce byl náš dům prodaný a já se hlavně nemusel o nic starat. Pan Chaluš to vše zřídil bez nás. Myslím, že byli spokojeni i kupující, kteří chtěli domek na vesnici. Děkuji V. Zdeněk Sušice

Email od klienta dům Nalžovské Hory

Dobry den, dovolte mi vyjadrit se ke sluzbam Vasi realitni kancelare. Ke zprostredkovani prodeje nemovitosti v regionu jsem zvolil Vasi realitni realitni kancelar intuitivne a byl jsem s Vasimi sluzbami velmi spokojen. Nasel jste kupce, ktery zcela vyhovoval mym predstavam o tom, kdo by mel moji byvalou nemovitost dale vlastnit. Veskara jednani z Vasi strany probihala velmi korektne a nanejvys profesionalne. Zaroven velmi ocenuji i poskytnuty pravni servis.

Preji Vam v dalsi praci hodne uspechu a hodne spokojenych klientu.

S pozdravem

Jiri Skala

1. listopadu došlo k zásadní změně při platbě daně z nabytí nemovitosti.

Česko bylo jeden z mála států, kde daň při prodeji nemovitosti hradil prodávající. Nyní se tedy jedná spíše o narovnání jakéhosi standardu, byť se to mnohým z nás nelíbí.

Došlo ale ještě k jedné zásadní změně. Nyní už se nemůže prodávající a kupující domluvit, kdo z nich daň uhradí. Jak je uvedeno v titulku. Nyní hradí 4% kupující a jak se říká, přes to nejede vlak. Hlavním důvodem je fakt, že v případě nezaplacení daně se mnohem lépe vymáhá z někoho, kdo majetek nabyl. Než z toho, kdo ho právě prodal.

Kupující musí změnit chápání.

Teprve až praxe ukáže, jak si to tzv. sedne. Každopádně dnes musí kupující při hledání nemovitosti v inzerci počítat s tím, že k inzerované částce je potřeba přičíst ony 4%. Pokud to samozřejmě není uvedeno v samotném inzerátu jinak. Bude tak docházet k drobným zmatkům a zřejmě i debatám na téma „to je, nebo není včetně daně?“.

Každopádně doporučuji, poradit se před prodejem nemovitosti s profesionálem, který tyto praktické kroky zná a velmi dobře se v nich orientuje. Nejen daň z nabytí nemovitosti je totiž nezanedbatelná částka. Proto je vhodné prodej nemovitosti konzultovat s odborníkem a eliminovat fakt, že se o nějaké peníze připravíte.

Daň z nabytí nemovitosti bude nově platit kupující, schválili poslanci

Kdybychom zrušili daň z nabytí nemovitosti, ušetřili bychom statisíce daňových přiznání ročně, prohlásil šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

14 článků
2 strany
1 2 následující

Obrázky byly použity v souladu s licencemi, nebo se souhlasem majitelů nemovitostí.

© 2010 - 2015